Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Fotostarzenie skóry – jak z nim walczyć?

Data publikacji: 2017-11-10, Data modyfikacji: 2017-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Fotostarzenie skóry – jak z nim walczyć?

Koniec okresu urlopowego wiąże się nie tylko z koniecznością powrotu do codziennych obowiązków. Beztroska w trakcie wakacji zostawia również ślad na naszej skórze. Brak odpowiedniej ochrony wpływa na powstawanie przebarwień, wysuszanie skóry oraz uwydatnianie zmarszczek mimicznych, bardziej dostrzegalnych na opalonej cerze. Co zrobić, by usunąć niechciane pamiątki z wakacji?

Słońce ma drogocenny wpływ na naszą odporność i samopoczucie. Pozwala w naturalny sposób uzupełnić niedobory witaminy D3, odpowiedzialnej m.in. za układ kostny, zwiększa również poziom serotoniny – nie bez przyczyny nazywanej hormonem szczęścia. Jednak brak umiaru może być niebezpieczny dla naszego zdrowia, prowadząc do zmian skórnych: powstawania naczyniaków, rogowaceń posłonecznych, a nawet zmian nowotworowych. Promienie UV przyspieszają też proces starzenia skóry. Badania pokazują, że 70% zmarszczek jest wynikiem fotostarzenia, wywołanego nadmierną ekspozycją słoneczną.

Po pierwsze: profilaktyka

Podstawową ochronę przed fotostarzeniem skóry stanowią kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Przed wyborem odpowiedniej ochrony należy zwrócić uwagę na skład i zrezygnować z preparatów, zawierających substancje chemiczne, a wybierać te, bazujące na wodzie. Co ważne, kosmetyki chroniące przed słońcem powinno się stosować minimum pół godziny przed wyjściem. Nie zapominajmy, że na promieniowanie UV jesteśmy narażeni przez cały rok. O odpowiednią ochronę twarzy powinniśmy dbać również zimą, szczególnie w górach, gdzie wzrasta ilość promieniowania UV, oddziałującego na naszą skórę.

Naturalne kosmetyki

Warto sięgać po dermokosmetyki: kremy przeciwzmarszczkowe, balsamy czy naturalne maseczki, które zapobiegają powstawaniu nowych zmarszczek i pomagają w redukcji tych, którym nie udało się wcześniej zapobiec. Dzięki regularnemu nawilżaniu i odżywianiu, skóra staje się gładka i jędrna. Przed wyborem kremu warto zwrócić uwagę na ilość składników aktywnych, zawartych w stosowanych produktach – to one pobudzających skórę do regeneracji i niwelują ilość zmarszczek.

Odpowiednia dieta i nawodnienie

Nawilżenie skóry zależy nie tylko od stosowania zewnętrznych preparatów, ale przede wszystkim od odpowiedniego nawodnienia całego organizmu. Odwodnienie przyśpiesza starzenie skóry, dlatego warto pamiętać o regularnym uzupełnianiu ilości płynów, wprowadzając ten nawyk zaraz po przebudzeniu, kiedy organizm szczególnie domaga się uzupełnienia niedoboru wody. W naszym jadłospisie nie powinno również zabraknąć zielonych warzyw, ryb oraz produktów zawierających witaminę E, opóźniających starzenie się skóry. Znajdziesz je m.in. w oliwie z oliwek, migdałach czy ziarnach zbóż.

Profesjonalna pomoc

Czasami domowe sposoby okazują się niewystarczające. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Przebarwienia posłoneczne i płytkie zmarszczki mimiczne, powstałe w wyniku fotostarzenia się skóry, można skutecznie niwelować dzięki peelingom medycznym. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się kwas migdałowy, posiadający właściwości odbarwiające oraz antybakteryjne, który nie powoduje hiperpigmentacji i można go stosować przez cały rok.

Skutecznym sposobem wygładzenia zmarszczek mimicznych, bardziej widocznych na opalonej i wysuszonej przez słońce cerze, są zastrzyki z botuliny (BOTOX). - Cały zabieg trwa około 20 minut. Preparat jest wstrzykiwany w ściśle określone miejsca na twarzy. Pierwsze efekty są widoczne już po 48 godzinach, a pełna poprawa następuje po upływie 2 tygodni - tłumaczy dr Agnieszka Drożniak, lekarz z krakowskiej Kliniki Medycyny Estetycznej VESUNA. – Preparat jest podawany w mięśnie, odpowiedzialne za zmarszczki, dlatego pod wpływem zabiegu naturalna ekspresja nie zostaje zaburzana - dodaje dr Drożniak.

VESUNA, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: VESUNA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     

    Powiat jędrzejowski – powiat w południowo - zachodniej części województwa świętokrzyskiego z siedzibą w Jędrzejowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Imielno, Jędrzejów, Małogoszcz, Nagłowice, Oksa, Sędziszów, Słupia, Sobków i Wodzisław, zajmując powierzchnię 1256,96 km kw.

    Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Nida , Rezerwat Przyrody w Lubczy, rezerwat „Gaj” w Jędrzejowie, Rejon Bocheńca nad Łosiną i Białą Nidą, tereny nad Nidą w stawach które wchodzą w skład rezerwatu Umianowice, Zbiornik retencyjny obok Zakrucza, pasmo wzniesień Sobkowsko – Korytnickich. Turystów przyciągają liczne szlaki turystyczne piesze, rowerowe (Szlak Rowerowy Mikołaja Reja, Ścieżka Rowerowa „Brzegi nad Nidą”, Szlak Rowerowy Wokół Bazy TKR w Sędziszowie, Szlak Północ i północny – zachód, Szlak wzdłuż torów Świętokrzyskiej kolejki dojazdowej), szlak wodny kajakowy na rzece Nidzie oraz szlaki samochodowe (Europejski Szlak Cysterski, Trasa Samochodowa „ Zamki, pałace i dworki Ziemi Jędrzejowskiej”, Świętokrzyski Szlak Literacki, Trasa Samochodowa „ Zabytkowe Kościoły Ziemi Jędrzejowskiej”). Wśród zabytkow powiatu wymienić należy: Archiopactwo Ojców Cystersów, Ruiny Bożnicy w Wodzisławiu, Zamek Rycerski w Sobkowie, Ruiny Zamku w Mokrsku Górnym, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie czy Muzeum – Dworek Mikołaja Reja.

    Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł i rolnictwo.

    Przez powiat przebiegają dwie rogi krajowe: DK 7 i DK 78. W Jędrzejowie znajduje się także lądowisko sanitarne.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola