Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

PRZEKAZYWANIE KALENDARZY STRAŻACKICH

Data dodania: 2018-12-18
W miesiącu grudniu kierownictwo oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie przeprowadzili cykl spotkań w szkołach podstawowych i gimnazjach na terenie powiat... więcej »
 
 

"CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA" PODCZAS...

Data dodania: 2018-12-11
W dniu 10 grudnia 2018 roku w siedzibie tutejszej Komendy odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Jędrzejowie. Po... więcej »
 
 

PRZEKAZANIE SENIOROM CZUJEK TLENKU WĘGLA

Data dodania: 2018-11-22
Realizując założenia ogólnopolskiego programu „Czad i ogień – obudź czujność” ukierunkowanego na zmniejszenie liczby ofiar w pożarach oraz ofiar zatruć tlenkiem... więcej »
 
 

ĆWICZENIA RENEGADE

Data dodania: 2018-11-15
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie informuje, iż zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Świętokrzyskiego w dniach 14-15 listopada 2018r. Odbędzie się ćwiczeni... więcej »
 
 

NARADA ROBOCZA

Data dodania: 2018-11-15
W dniu 13 listopada 2018 roku w siedzibie tutejszej Komendy odbyła się narada robocza z udziałem wójtów, burmistrzów oraz komendantów gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych jak ... więcej »
 
 

UROCZYSTE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA...

Data dodania: 2018-11-13
W niedzielę, 11 listopada obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji o godzinie 9:00 w Kościele Świętej Trójcy w Jędrzejowie odprawiona... więcej »
 
 

APEL Z OKAZJI 100 LAT ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI...

Data dodania: 2018-11-10
10 listopada o  godz. 12:00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odbył się uroczysty apel z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległoś... więcej »
 
 

Porozumienie MSWiA i związków zawodowych...

Data dodania: 2018-11-09
W czwartek (8 listopada br.) minister Joachim Brudziński i przedstawiciele strony społecznej podpisali porozumienie kończące akcję protestacyjną. W ramach wypracowanej umowy od 1 stycznia 2019 r. funk... więcej »
 
 

JĘDRZEJOWSCY STRAŻACY UCZCILI PAMIĘĆ ZMARŁYCH...

Data dodania: 2018-11-02
2 listopada br. przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie odwiedzili groby zmarłych strażaków. Funkcjonariusze na czele z Komendantem Powiatowym PSP w Jęd... więcej »
 
 

100 LAT.

Data dodania: 2018-10-16
                               Niecodzienną uroczystość obchodził... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 180
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat jędrzejowski – powiat w południowo - zachodniej części województwa świętokrzyskiego z siedzibą w Jędrzejowie. W skład powiatu wchodzą gminy: Imielno, Jędrzejów, Małogoszcz, Nagłowice, Oksa, Sędziszów, Słupia, Sobków i Wodzisław, zajmując powierzchnię 1256,96 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Nida , Rezerwat Przyrody w Lubczy, rezerwat „Gaj” w Jędrzejowie, Rejon Bocheńca nad Łosiną i Białą Nidą, tereny nad Nidą w stawach które wchodzą w skład rezerwatu Umianowice, Zbiornik retencyjny obok Zakrucza, pasmo wzniesień Sobkowsko – Korytnickich. Turystów przyciągają liczne szlaki turystyczne piesze, rowerowe (Szlak Rowerowy Mikołaja Reja, Ścieżka Rowerowa „Brzegi nad Nidą”, Szlak Rowerowy Wokół Bazy TKR w Sędziszowie, Szlak Północ i północny – zachód, Szlak wzdłuż torów Świętokrzyskiej kolejki dojazdowej), szlak wodny kajakowy na rzece Nidzie oraz szlaki samochodowe (Europejski Szlak Cysterski, Trasa Samochodowa „ Zamki, pałace i dworki Ziemi Jędrzejowskiej”, Świętokrzyski Szlak Literacki, Trasa Samochodowa „ Zabytkowe Kościoły Ziemi Jędrzejowskiej”). Wśród zabytkow powiatu wymienić należy: Archiopactwo Ojców Cystersów, Ruiny Bożnicy w Wodzisławiu, Zamek Rycerski w Sobkowie, Ruiny Zamku w Mokrsku Górnym, Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie czy Muzeum – Dworek Mikołaja Reja.

  Główną gałąź gospodarki regionu stanowi przemysł i rolnictwo.

  Przez powiat przebiegają dwie rogi krajowe: DK 7 i DK 78. W Jędrzejowie znajduje się także lądowisko sanitarne.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola